Coś zaczyna pękać, coś sie zaczyna zmieniać

JEDNAK WARTO BYŁO PISAĆ

MAM BYĆ POWAŻNA STOSOWNIE DO POZYCJI I WIEKU – ALE WYMYŚLILI!!!

Polacy i Polska ciągle tkwimy w jakimś ślepym zaułku z którego nie bardzo wiadomo jak się wydostać. Obawiam się, że było by jeszcze gorzej, gdyby nie sieć i masę niezależnych blogerów, którzy od kilku lat budzili świadomość, wspierali się wzajemnie.

To co jest przynajmniej w niektórych miejscach w sieci myślę, że pomaga ludziom, dodaje odwagi, przygotowuje na trudny czas gruntownych przemian, które są niezbędne i muszą nastąpić. Żadne zaklęcia, manipulacje i propaganda nie będą w stanie powstrzymać zmian.

W tym wszystkim co się dzieje w sferze publicznej, zupełnie przypadkiem znalazło się również miejsce dla mnie. Moje teksty oraz moja nieznośna osoba w jakimś minimalnym stopniu uczestniczą w przemianach świadomości, zmianach w sposobach działania.

W różnych miejscach Polski i sieci zrobiliśmy jakiś początek, podjęliśmy wyzwania, które wydaje się, że zaczynają przynosić pozytywne skutki w postaci budzącej się świadomości obywatelskiej, oraz coraz bardziej widocznej wrażliwości instytucji międzynarodowych na sposób traktowania Polaków przez przedstawicieli władz i instytucji publicznych.

Przed nami bardzo trudny czas, bardzo dużo pracy, a ja powinnam być grzeczniejsza niż ostatnio, bo ponoć byłam już nie do wytrzymania.
– Ja powinnam być grzeczna – bardzo interesujące oczekiwanie, tylko obawiam się, że niewykonalne. Mnie starą babę można zmienić równie szybko, podobnie jak egoistycznie nastawionych do życia polityków. Niby mam być poważna i stateczna i może jeszcze oczami mi nie wolno będzie mrugać?

Tylko edukacja i tworzenie miejsc pracy

Słuchajcie, to jest straszne, życie jest brutalne, a ja ciągle jestem wszystkiemu winna i znowu muszę pracować nad sobą.

Barbara Berecka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Coś zaczyna pękać, coś sie zaczyna zmieniać

  1. Heart pisze:

    Kaś / Ależ Ty w błogiej nieświadomości żyłeś jak dopiero oykrdwasz takie rzeczy. Oj wiele jeszcze przed Tobą :P A ja wczoraj znalazłam takie świetne forum z problemami matek-polek i do tej pory jestem w konsternacji nad mentalnością ludzi z tego skrawka ziemi. Oj bardzo, bardzo żałuje, że nie pisze pracy mgr z psychologii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.